< wróć

Miłość na jeden taniec reż. Ekaterina Markavets

edycja 2018

Idea filmu „Miłość na jeden taniec” wywodzi się z programu „Młoda Europa 2017”

OPIS FILMU:

Centralna postać filmu, Sasza, to naiwny i nadwrażliwy młodzieniec,który cierpi z powodu samotności i pragnie spotkać prawdziwą miłość. Jest ekscentrycznym tancerzem i kinomanem. Podczas tańca nieustannie zmienia partnerki, a niekiedy nie wzbrania się również zatańczyć z mężczyzną. Podczas zdjęć ekipa zauważa, że Sasza zdaje się czasem nie rozróżniać, kiedy jest z mężczyzną, a kiedy z kobietą.Przyczyny takich zachowań należy szukać w jego dzieciństwie. Reżyserzy decydują się więc zajrzeć w przeszłość, gdy Sasza był jeszcze mały.

Jest to możliwe, dzięki bogatemu rodzinnemu archiwum. Stare kasety opowiadają o mamie, która zmarła tragicznie, gdy chłopak miał zaledwie 10 lat. Widzimy też ojca Saszy, poświęcającego czas nowo założonej rodzinie. Widz dowiaduje się, skąd u Saszy tak silna potrzeba bycia kochanym. W poszukiwaniu kompensacji braku miłości rodzicielskiej Sasza gotów jest na wiele. Chce też udowodnić ojcu, że jest nie tylko synem, z którego może być dumny, lecz także prawdziwym mężczyzną. „Miłość na jeden taniec” to próba odnalezienia siebie i osiągnięcia szczęścia.

ZOBACZ ZWIASTUN:

Ekaterina Markavets

urodzona 18.05.1986 r., w Mińsku (Białoruś)

WYKSZTAŁCENIE:

› 2004 – 2009 / Białoruski Uniwersytet Państwowy, Wydział Telewizji i Radia, kierunek: audiowizualne środki masowej informacji
› 2007 – 2008 / Międzynarodowa Organizacja Obywatelska „Inter-news – Ukraine” (http://www. internews.us/) w Kijowie (Ukraina). Seminarium poświęcone opracowywaniu tematyki społecznej dla filmu i środków masowego przekazu
› 2012 / Inter Visitor Lidership Program on Documentary Film making in US, zorganizowane przez Ambasadę USA w Mińsku (Białoruś)
› 2015 / warsztaty dotyczące pracy nad projektami dokumentalnymi pod kierownictwem Victora Aśluka i Jacka Bławuta (Białoruś)

DOŚWIADCZENIE:

› 2008 – obecnie / Belsat TV (programy autorskie „ Polowanie na cuda”, „Reporter” oraz cykl projektów dokumentalnych „Nieznana Białoruś” i „Ludzkie sprawy”)
› 2016 – 2017 / organizacja klubu filmu dokumentalnego w Mińsku

FILMOGRAFIA:

› 2010 / Dwoje na Łysej Górze › film dokumentalny
› 2015 / 200000 obrotów › film drogi