< wróć

Metro reż. Pavel Dorohoi

edycja 2022

OPIS FILMU:

Od początku wojny Charków był narażony na ostrzał artyleryjski, a nawet zajęcie przez wrogie wojska. W tej sytuacji metro wydawało się wielu mieszkańcom jedynym względnie bezpiecznym miejscem. Zaczęli się do niego wprowadzać i – z czasem – powoli urządzać na stałe. Zajmowano stojące na stacjach wagony. Rodziny z dziećmi osiedlały się w odizolowanych pomieszczeniach technicznych. Większość koczowała po prostu na peronach. Problemem stało się dostarczanie wody i żywności oraz urządzanie toalet. Rosła liczba osób potrzebujących wyżywienia. W maju administracja zażądała opuszczenia wagonów kolejowych, następnie zaś także wszystkich pomieszczeń metra.  Ludzie zmuszeni byli opuścić dotychczasowe schronienie, dające przynajmniej iluzję bezpieczeństw

ZOBACZ ZWIASTUN:

Pavel Dorohoi

WYKSZTAŁCENIE:

› 2016 Szkoła Fotografii Współczesnej "DOKDOK" fotografia dokumentalna i fotoreportaż, fotografia dokumentalna i inne media

› 2016 "Inne głosy, inne pomieszczenia" szkoła fotografii dokumentalnej (Ukraina/Szwecja)

DOŚWIADCZENIE:

› 2020 wystawa grupowa "REVision" w Yermilov Center (Kharkov) uczestnik wystawy uczniów Romana Pyatkovki z projektem artystycznym "Red Corner Club"

› 2020 Otwarty konkurs "Odesa Photo Days 2020" uczestnik głównej wystawy festiwalu - projekt fotograficzny "Bez odrobiny sztuki", finalista konkursu "Odesa Photo Days 2020"

› 2020 warsztaty dokumentalne dla młodych filmowców Indie Lab

FILMOGRAFIA:

› "Mleczarnia 1937"

› "Architektoniczna Encyklopedia Ukrainy" 

› 2022 Fotostudia architektury późnego socjalizmu na Ukrainie i w Czechach w ramach dotacji podmiotowej Kultura i przemysły kreatywne, z "Domu Europy"

› 2022 Program filmowy im. Siergieja Bukowskiego

› 2022 Zwycięzca programu Civil Pitch 2.0 od Doсudays UA na produkcję krótkiego filmu dokumentalnego, z projektem "Armyiska"